Як відрізнити целофановий пакет

Майже кожна людина купуючи прозорі пакети для упаковки не задумується з якого матеріалу вони виконані – з поліетилену або целофану. А між тими двома матеріалами є величезна різниця, починаючи з сировини і закінчуючи етапами виробництва.

Характеристики матеріалу

Зовні поліетиленовий та целофановий пакет дуже схожі між собою, але між ними існує величезна різниця в походженні матеріалу, оскільки целофан виробляється з природного матеріалу, що отримується з целюлози, а поліетилен – штучний, хімічно синтезований етилен із газоподібного вуглеводню. Оскільки виробництво целофану – це трудомісткий і витратний процес, в середині XX століття все активніше використовуються поліетиленові пакувальні вироби, а целофан через екологічність застосовується як обгорткова упаковка для харчових продуктів. З точки зору екології, целофанові пакети менш небезпечні для навколишнього середовища, ніж поліетиленові, оскільки целофан – це натуральний матеріал, який здатний розкладатися під дією природних процесів природи за малий проміжок часу.

Целлофанові та поліетиленові пакети

Спосіб визначення целофанового пакету

Відмінність целофанового пакетаДля того, щоб відрізнити целофановий пакет від поліетиленового, досить візуального, тактильного та органолептичного методів визначення, тобто спробувати на смак, подивитися на колір і помацати.

  • Смак. Для отримання додаткових водовідштовхувальних властивостей при виробництві целофанових пакетів до композиту додається гліцерин, який дає солодкуватий присмак виробу.
  • Колір. Шорстка поверхня забезпечує краще зчеплення барвників з поверхнею целофанового пакета і тому малюнки, логотипи та орнаменти не стираються протягом використання.
  • Відчуття. Целофановий пакет при стисканні сильно шарудить, жорсткий і на поверхні залишаються заломи після розтискання.

Переваги та недоліки

При виборі пакувальних виробів варто звернути увагу на властивості целофанових та поліетиленових пакетів, оскільки найчастіше прозорі пакети купуються для зберігання харчових продуктів і тому доцільніше купувати, не звертаючи увагу на вартість, пакети з целофану.

 

 

Пористість целофану оберігає продукти харчування від вологи, не утворюючи конденсат на їжі, який провокує псування харчових продуктів. При нагріванні целофан не плавиться як пластиковий пакет, а лише стискається не виділяючи небезпечні для здоров’я людини та навколишнього середовища шкідливі речовини, оскільки целофан – це біологічний матеріал, який руйнується природним шляхом.

Без коментарів
Опубліковано в:
Блог
Коментарі
Поки немає коментарів.
Напишіть коментар
Ваш коментар
Name
Email

Усі результати пошуку